beer blog day

Ponieważ doceniamy prężnie rozwijającą się blogosferę piwną, która w dużym stopniu przyczynia się do szerzenia wiedzy na temat piwowarstwa craftowego w Polsce, podczas Poznańskich Targów Piwnych, pod hasłem Beer Blog Day zorganizowane zostaną otwarte warsztaty i wykłady przeznaczone dla blogerów piwnych.

Warsztaty odbywać się będą w sali A, w pawilonie 3 (wejście bezpośrednio z hali targowej).

W wydarzeniach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani goście Poznańskich Targów Piwnych, pierwszeństwo w zajmowaniu miejsc mają jednak blogerzy będący na liście Beer Blog Day. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty oznaczone „*” są warsztatami zamkniętymi, przeznaczonymi tylko dla blogerów.

  • Program Beer Blog Day5 listopada - sobota
11:00

OTWARCIE I POWITANIE

12:00

Warzenie marketingu

Produkt, cena, dystrybucja i promocja – cztery składowe wyznaczone przez ojców marketingu możesz wykorzystać do tego, by internauci chcieli czytać Twojego bloga. Wystaczy, że zdasz sobie z tego sprawę. Ja Ci w tym pomogę. ;)


Jurek Gibadło
Jerry Brewery
13:00

Social media w służbie piwnym blogom

Jeżeli chcesz dotrzeć ze swoimi tekstami do jak największej rzeszy odbiorców, nie wystarczy tylko regularnie pisać. Media społecznościowe już dawno stały się ogromną tubą, dzięki której Twój przekaz trafia tam, gdzie powinien. O ile wiesz, jak taki przekaz formułować i na co zwracać uwagę. Pomogę Ci zrozumieć, jakie mechanizmy rządzą Facebookiem czy Twitterem. Nie. Nie Tinderem.


Łukasz Matusik
Piwolucja
14:00

O piwnej fotografii

Zdjęcia piwa nie muszą być smętne i bite od jednej sztancy na słabym tle. Piwny bloger operuje głównie słowem, powinien jednak i obrazem – w końcu świat piwa jest nie tylko interesujący, ale i bardzo często piękny. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się jak prosto i szybko ulepszyć swój warsztat fotograficzny.


Michał Kopik
Piwny garaż
15:00

Miłość od pierwszego wyświetlenia…

Kliknięcie w link i wejście na bloga jest jak wejście do restauracji i randka z nową osobą. Wygląd ma tu pierwszorzędne znaczenie, bo od niego wszystko się zaczyna. Pierwszy uścisk dłoni, pierwsze kliknięcie w interesujący temat, pierwsze obejrzane zdjęcia i pierwsze czarujące zdania. Czy chcecie poflirtować z waszymi czytelnikami? Chcecie by spojrzeli na waszego bloga dłużej niż przez 10 sekund? Nie chcecie z rozczarowaniem dostać kosza na randce bloger-czytelnik? Warto by wasz blog wyglądał bardziej na piękną niż bestię, a ja mam na to sposób.


Kacper Groń
Piwna zwrotnica
16:00

WaRZka G – Jopen gęsty jak nalewka

Mój największy sukces piwowarski osiągnięty komicznie niskim kosztem. Zrób to sam! Krótkie przedstawienie stylu, proces warzenia tak szczegółowo, jak pozwoli na to moja dziurawa pamięć, przebieg fermentacji, ciekawostki, fuckupy i moje dalsze plany związane z tym gargantuicznym, nie bardzo złocistym trunkiem.


Kamil Prystapczuk
Alechanted
17:00

SPIEGELAU BEER GLASS TASTING*

Wszyscy wiemy, że najlepsze kieliszki do wina to te wykonywane ręcznie, cienkościenne i kryształowe. Szeroka różnorodność kształtów idzie w parze z różnorodnością szczepów winogron i regionów, z których pochodzą wina. Dlaczego ma być inaczej w przypadku piwa? Z jakiego powodu w takim razie mielibyśmy pić doskonałe i różnorodne piwa rzemieślnicze ze zwykłych szklanek, często nienajlepszej jakości? Po raz pierwszy podczas Targów, uczestnicy Piwnego Blog Day’a będą mieli szansę przetestowania szklanek z kolekcji Spiegelau craft beer z wysoko cenioną szklanką IPA w składzie.


Kornel Dura
Spiegelau