Paź 23, 2015 / by Maria / Brak komentarzy

Panie i Panowie oto trzy pięknie prezentujące się wzory szklanek do piwa! Wszystkie dostępne będą na tegorocznych Poznańskich Targach Piwnych!

Coraz większe grono pasjonatów piwa zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednie szkło potrafi wydobyć z trunku bogaty bukiet aromatów, a także podkreślić teksturę piwa oraz intensywność i właściwy balans smaków. Dlatego właśnie uznaliśmy, że jeden rodzaj szklanki to za mało i do dyspozycji Gości Poznańskich Targów Piwnych oddajemy aż trzy – wszystkie wyjątkowe, bo zaprojektowane we współpracy z najlepszymi browarami.

spiegelau_wheat_glasses

2 

IPA Glass – niepowtarzalny design, stworzony po to, by uwydatnić złożone i lotne aromaty piw w stylu India Pale Ale. Szkło zostało opracowane we współpracy z dwoma wiodącymi producentami piwa IPA w Stanach Zjednoczonych – Dogfish Head oraz Sierra Nevada. Po serii projektów i degustacji, w których pod uwagę brane były setki wariantów, piwowarzy w tajnym głosowaniu jednogłośnie wybrali jeden projekt  – „numer 6”. Szklanka ta zaprojektowana jest w taki sposób, by zachować piankę, poprawić smak i odczucie w ustach oraz zapewnić wygodę picia. Dzięki niej uwypuklone są także bogate i intrygujące profile amerykańskich chmielów.

3

Witbier Glass – szklanka przeznaczona do jednego z najpopularniejszych rodzajów piwa – piwa pszenicznego, powstała przy współpracy z browarem Bell’s z Michigan. To co w nim najważniejsze to obszerna górna część szklanki, która zachowuje delikatne aromaty piwa pszennego, duża krawędź pozwalająca rozprowadzić piwo równomiernie po podniebieniu co podkreśla walory smakowe i harmonię słodkości i kwasowości, laserowe cięcie brzegu szkanki, które sprawia że każdy łyk jest czysty i wyraźny oraz szersza podstawa szklanki, która przy każdym łyku uwalnia aromatyczną pianę w górę do głównej czaszy szkła. Najlepszej jakości ultra-czysty kwarc bez skaz daje wrażenie niezrównanej jasności oraz idealnie prezentuje kolor piwa, a mocny, kanciasty kształt szklanki wraz z szeroką podstawą tworzy dynamiczny wizualny efekt kaskadowy przy przelewaniu piwa do szkła

1

Stout Glass – w zaprojektowaniu szklanki przeznaczonej do picia piw w stylu Stout zaproszono przedstawicieli dwóch amerykańskich browarów – Left Hand Brewing Company z Colorado i Rogue Ales z Oregonu. Po miesiącach projektowania i degustacji, podczas których testowano setki kształtów i wzorów szklanek, piwowarzy ostatecznie i jednogłośnie wybrał jako swój ulubiony „Prototype C”. Fachowo wykonane, przetestowane i zatwierdzone przez ekspertów szkło podkreśla smak palonego słodu oraz bogate nuty kawy i czekolady, które określają styl piwa Stout.

Wszystkie rodzaje szkła będzie można nabyć podczas Targów w cenie 30 zł/szt. 

Jak Wam się podobają? :)