Humam Ammari

Humam Ammari

Humam Ammari to pochodzący z Jordanii piosenkarz, gitarzysta i autor tekstów piosenek. Łączy w swojej muzyce styl alternatywnego rocka, popu i muzyki orientalnej, co nadaje jej wyjątkowe brzmienie. Śpiewa po angielsku, hiszpańsku i arabsku. Jego debiutancki album „This Time of the Day” (2012 r.) został nagrany w Jordanii.

Od trzech lat Humam mieszka w Poznaniu, gdzie nagrał swój drugi album „Random Thoughts”. Koncert premierowy albumu odbył się w marcu 2017 r. na scenie Sali Wielkiej poznańskiego Zamku.

Humam wygrał konkurs Life On Stage 2016, wyprzedzając w rywalizacji ponad 80 polskich zespołów i zagrał na Life Festiwal Oświęcim, przed m.in. zespołem Queen + Adam Lambert.

Na scenie towarzyszyć mu będą:

Hubert Torzewski (perkusja) – producent muzyczny, realizator nagrań i miksu w Torzewski Studio, perkusista, klawiszowiec i wokalista.

Paweł Tomczyk (klawisze) – muzyk, wyrażający siebie brzmieniami instrumentów klawiszowych, gustujący w takiej muzyce jak RAP, Jazz, Soul, oraz przede wszystkim Funk. Usłyszeć go można pośród Soulowych brzmień zespołu NaliaH oraz etno-afrykańskich rytmów w projekcie Afro Jamin, odwiedzał takie sceny jak np. CK Zamek, Blue Note w Poznaniu, oraz SDK w Warszawie.

Marcin Figaj (bas) – basista, muzyk sesyjny, autor muzyki i tekstów. Absolwent Katedry Jazzu Akademii Muzycznej w Poznaniu, od lat związany z muzyką chrześcijańską. Współtworzy zespół „33”, z którym nagrał dwa albumy – najnowszy z nich o tytule „Perła” ukazał się w 2017 r.