Przybył

Przybył

Poznań

PRZYBYŁ – projekt muzyczny Sławomira Bartłomieja Przybyła

Sławomir Bartłomiej Przybył – Sławomir Przybył jest z wykształcenia filmoznawcą. Kończył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej w Katedrze Filmoznawstwa. Pracę dyplomową bronił u prof. dr. hab. Mikołaja Jazdona. Od 15 lat gra na gitarze klasycznej. Od 2009 do 2014 roku swój muzyczny warsztat rozwijał pod okiem dr. Henryka Kasperczaka – jednego z najlepszych polskich lutnistów – gitarzysty oraz kompozytora. Przez pierwsze lata muzycznej działalności związany był z poznańską, alternatywną sceną hip-hopową realizując swoje projekty inspirowane takimi artystami jak: Madlib, J-Dilla oraz Skalpel. W 2012 roku dołączył do Poznańskiej Sceny Młodych organizowanej przez Annę oraz Krzysztofa Powalisz – zrzeszającej wokół siebie młodych, lokalnych twórców. Razem z „PSM” wystawiał koncerty w auli Szkoły Muzycznej w Poznaniu interpretując m.in piosenki Kabaretu Starszych Panów. W 2013 roku postanowił podjąć się realizacji autorskiego projektu z własnymi piosenkami zaaranżowanymi na dwie gitary, kontrabas, trąbkę, skrzypce, akordeon oraz perkusję.

PRZYBYŁ – „Megafon” – PRZYBYŁ – to projekt Sławomira Przybyła – gitarzysty, autora piosenek pochodzącego z Poznania. W 2013 roku zaprosił on do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski – wywodzących się z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów. PRZYBYŁ w swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. W 2014 roku nawiązał kontakt z warszawskim realizatorem oraz producentem (znanym między innymi z produkcji pierwszej płyty Marysi Peszek – „Miasto Mania”, wieloletniej współpracy z Wojtkiem Waglewskim oraz zespołem VOO VOO) – Piotrem „Dzikim” Chancewiczem, który zajął się produkcją debiutanckiej płyty PRZYBYŁA pod tytułem „Megafon”. Nagrania zostały zrealizowane w warszawskim Media Studio (zwanym również VOO VOO Studio). W połowie kwietnia PRZYBYŁ opublikował teledysk do singla promującego debiutancki album. Piosenka promująca płytę nosi tytuł „Nocny tramwaj” i jest refleksją na temat nocnego życia w wielkim mieście. PRZYBYŁ zagrał kilkanaście koncertów klubowych oraz plenerowych w Wielkopolsce. W 2017 roku podczas 47’ edycji Festiwalu FAMA w Świnoujściu PRZYBYŁ otrzymał główną nagrodę – TRYTON – dla Największej Osobowości Artystycznej Festiwalu. Ich występy charakteryzują się osobliwą dramaturgią oraz improwizacją. Piosenka proponowana przez PRZYBYŁA jest pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej jej formy oraz do współpracy z publicznością.

Andrzej Czerski – menadżer projektu – satyryk, autor i wykonawca, od wielu lat współpracujący z Programem III Polskiego Radia. Członek Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (legitymacja nr 2439E) oraz Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR (legitymacja nr 880). Absolwent Wydz. Nauk Społecznych UAM w Poznaniu, mgr psychologii. Współzałożyciel i kierownik literacki, działającego już przeszło dwadzieścia lat, poznańskiego kabaretu „Pod Spodem”. Jako autor i wykonawca brał udział w wielu produkcjach estradowych. Do najważniejszych okresów działalności artystycznej, należy czas współpracy z Bohdanem Smoleniem (programy: „Chirurgia Zakaźna” i „Oby nam się udało”). Z kabaretem występował na wielu festiwalach opolskich, a dla Polonii między innymi w Australii, USA, Kanadzie i Szwajcarii. Felietonista i eseista współpracujący na przykład z Poznańską Akademia Filmową, Zeszytami „Przewodnik Repertuarowy”, wydawanymi przez Centrum Sztuki Dziecka. Autor wielu piosenek, skeczy i form parateatralnych. Ktoś powiedział, że takie piosenki Andrzeja Czerskiego, jak „ MarianBallada o znieczulicy”, „Ballada o kurze”, „Cóż ci poradzę”, czy pastisz „Daj mi ten koc” będą bawiły zawsze i jeszcze dzień dłużej.

MUZYCY WSPÓŁPRACUJĄCY Z PROJEKTEM:

Krzysiek Ficner – gitary – Gitarzysta działający w 4 projektach muzycznych, współpracujący z wieloma znanymi artystami Polskiej sceny. Doskonale obyty ze sceną, ma na koncie występy w Polsce i poza jej granicami. Pasjonat muzyki, posiadający niespotykana umiejętność dzielenia się bagażem muzycznym zdobytym przez lata grania oraz nauczania muzyki gry na gitarze.

Kacper Grzanka – Trąbka – Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu kierunku trąbka jazzowa w klasie dr Macieja Fortuny ale ukończył również Szkołę Muzyczną I stopnia im K. Szymanowskiego w Kole w klasie skrzypiec. Ukończył studium pedagogiczne przy Akademii Muzycznej.

Współpracuje z wieloma zespołami muzycznymi m.in. Utah Jazz, Adre’n’Alin, Komeda Inspiracje, Spoko Baba, Goerserr Konieczny Grzanka, David Chesky Jazz in New Harmonic, Dizzy Boyz Brass Band. Ma na koncie kilka sesji nagraniowych oraz występy na scenach w całej Polsce, m.in na festiwalu Adioriver w Płocku.

Michał Rybacki – Skrzypce – znany koniński improwizujący skrzypek, były szef Konińskiego Klubu Muzyka, nauczyciel skrzypiec z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie.

Piotr Jaraszkiewicz – Perkusja – Perkusja – Absolwent Klasy Perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu. Aktywny muzyk, udzielający się w wielu zespołach i przy rozmaitych projektach, zarówno w studio, jak i na koncertach. Stylistyki w jakich najlepiej się czuje to soul, reggae, funky, a także folk, ethno, acid jazz. Na stałe usłyszeć go można m. in. w Przybył, Hubert Tas & The Small Circle, Getaway Crew, Drum Work.

Krzysztof Grzegorzyca – Akordeon – absolwent klasy kontrabasu Państwowej Szkoły muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Poznaniu, kontrabasista Kapeli z Orliczka, współpracował również z Poznańską Sceną Młodych oraz Swing Combo Krzysztofa Powalisza.

Marcel Nowakowski – Kontrabas – absolwent klasy kontrabasu Państwowej Szkoły muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Poznaniu, kontrabasista Kapeli z Orliczka, współpracował również z Poznańską Sceną Młodych oraz Swing Combo Krzysztofa Powalisza.

Maciej Bober – instrumenty klawiszowe – Absolwent Państwowej Średniej Szkoły Muzycznej w Rzeszowie w klasie fortepianu. Współtworzył poznańską grupę Erijef Massiv obracającą się w klimacie reggae/dancehall, z którą wystąpił na Heineken Opener Festiwal. Aktualnie jest członkiem Geteway Crew, będącego polsko-niemiecką kooperacją z wokalistką Trixstar, a także formacji Przybył.