Czy Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot to imprezy dla mnie?

Jeśli tylko lubisz piwo oraz/lub świetne jedzenie – TAK! Na Targach Piwnych świetnie bawią się zarówno osoby z podstawową wiedzą o piwie, jak i pasjonaci, domowi piwowarzy i profesjonaliści. To okazja do rozmowy, wymiany doświadczeń, nauki, ale też przede wszystkim – degustacji i poszerzania piwnych horyzontów! Street Food Spot natomiast gromadzi wokół siebie miłośników jedzenia serwowanego wśród miejskiego zgiełku – prosto z trucka lub namiotu.

Gdzie i kiedy odbędą się Targi?

Zapraszamy w dniach 9-10 listopada 2018 na Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań, Głogowska 14, wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego).

Godziny otwarcia:
piątek – 14.00 – 1.00
sobota – 12.00 – 1.00

Jak tam dojechać?

Jeśli planujesz dotrzeć do nas komunikacją miejską, w okolicy znajdują się przystanki:

Przystanek Most Dworcowy (1 minuta):
tramwaje nr 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 18

Przystanek Dworzec Zachodni (5 minut):
tramwaje nr 2, 5, 6, 8, 9 11, 12, 13, 15, 16, 18

Przystanek Dworzec Zachodni PST (9 minut):
tramwaje nr 12, 14

Przystanek Bałtyk (6 minut):
autobusy nr 48, 59, 63, 69, 77

Przystanek Poznań Główny (4 minuty):
autobusy nr 59, 68

Gdzie i w jakiej cenie dostępne będą bilety?

Bilety będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej (więcej informacji wkrótce) lub w kasach MTP w trakcie trwania Poznańskich Targów Piwnych. Bilet upoważnia do wstępu na obie imprezy: Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot.

Cena biletu jednodniowego wynosić będzie 20 zł. 

Cena 2-dniowego karnetu to 35 zł (w cenie karnetu szklanka nonic).
Karnety dostępne są jedynie w przedsprzedaży internetowej.

Bilet dla dzieci 8-17 lat – 12 zł. Dzieci do lat 7 bawią się za darmo :)

Kto się będzie wystawiał?

Pośród wystawców Poznańskich Targów Piwnych znajdziecie przede wszystkim przedstawicieli polskich i zagranicznych browarów rzemieślniczych, cydrowników i miodosytników, a także wystawców branżowych. Street Food Spot obfitować będzie natomiast w wystawców z branży gastronomicznej, którzy gościom serwować będą doskonałe jedzenie. Nie zabraknie również stoisk wiążących się szeroko rozumianą z rozrywką. Listę wystawców opublikujemy już wkrótce.

Co się będzie działo?

Podczas trzydniowej imprezy odbędzie się także szereg wydarzeń towarzyszących m.in. gala wręczenia nagród Konkursu Piw Rzemieślniczych, finał Konkursu Piw Domowych oraz kursy sensoryczne. Pośród licznych atrakcji nie zabraknie także bogatego programu prelekcji. Na targowej scenie wystąpią osobistości doskonale znane i szanowane w branży piwowarskiej.

W trakcie Poznańskich Targów Piwnych, w atmosferze dobrej zabawy zwracana będzie także uwaga na istotne kwestie społeczne. Podobnie jak w ubiegłych latach skorzystać będzie można z usług profesjonalnego golibrody i fryzjera. To część kampanii Movember Polska organizowanej przez Fundację „Kapitan Światełko”, których celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie profilaktyki raka jąder i prostaty.

W ramach współpracy z inicjatywą Beer Blog Day dla Blogerów Piwnych przygotowane zostały specjalne atrakcje w postaci warsztatów i prelekcji.

Miłośnicy rozrywki mogą odwiedzić nasze strefy gier planszowych oraz piłkarzyków. Będzie również okazja sprawdzić swoją wiedzę na temat piwa, biorąc udział w Piwnej Maturze.

Program Poznańskich Targów Piwnych 2018 poznacie już wkrótce!

Czy będą jakieś pamiątki do kupienia?

Tak! Na Targach nie zabraknie fajnych gadżetów! :)

Czy muszę zabrać ze sobą własną szklankę?

Na Poznańskich Targach Piwnych masz wiele możliwości zakupu lub wypożyczenia szkła do degustacji piwa. Wiele z browarów sprzedaje także szkło do piwa na własnych stoiskach. Jeśli jednak masz ochotę, możesz przynieść ze sobą swoje ulubione szkło do degustacji.

Ile będzie kosztować piwo?

Ceny piwa ustalane są indywidualnie przez wystawców.

Czy można płacić kartą?

Płatność kartą możliwa jest przy zakupie biletów w kasach oraz na nielicznych stoiskach. Na większości stoisk nie ma jednak możliwości płacenia kartą, dlatego na Targach obowiązuje głównie płatność gotówką. Na szczęście tuż przed wejściem Targów znajduje się bankomat (PKO) a opaski upoważniają do wielokrotnego wejścia. Mile widziane płacenie bilonem! :)

Czy będzie gdzie umyć szklankę?

W kilku miejscach rozstawione będą płuczki (czyli miejsca do umycia szklanki). Zachęcamy do przepłukania szkła pomiędzy testowaniem kolejnych piw.

Czy niepełnoletnie osoby mogą wejść na teren Targów?

Na Poznańskie Targi Piwne i Street Food Spot zapraszamy całe rodziny! Należy mieć jednak na uwadze, że osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w Targach jedynie w towarzystwie pełnoletniego opiekuna i przy wejściu otrzymają one inny kolor opaski – będzie to sygnał dla wystawców że nie należy im sprzedawać piwa. Prosimy także pamiętać, że spożywanie alkoholu przez osoby niepełnoletnie jest zabronione.

Gdzie znajdę regulamin?

Regulamin imprezy dostępny jest do pobrania tutaj. Dodatkowo regulamin jest wydrukowany i udostępniony do wglądu przed wejściem na halę targową.