Hedonika

Hedonika

Poznań

HEDONIKA to miłość, duchowość, problemy egzystencjalne człowieka, potraktowane dość często z przymrużeniem oka, pływające w stonowanym sosie o smaku dekadencji.

Hedonika to muzyczno-teatralna narracja, łącząca prawdziwe opowieści. Coś, co znamy z autopsji, coś, o czym mówią nasi znajomi, coś, z czym przychodzą do nas słuchacze. Z historii tych tworzymy obraz naszego sposobu życia, naszych relacji z innymi ludźmi, priorytetów i aspiracji. Nie zmieniamy świata. Po prostu relacjonujemy, dając początek dyskusji o człowieku.

W muzycznych opowieściach Hedoniki równie ważny, jak SŁOWO, MUZYKA i INTERPRETACJA, jest DIALOG ze słuchaczami. Wiemy, że każde spotkanie niesie z sobą ogromną wartość interakcji. Korzystamy z tego bogactwa wszyscy, a koncerty Hedoniki zwykle stają się oryginalną, niepowtarzalną, wciągającą i inspirującą ROZMOWĄ. Dlatego z największą przyjemnością występujemy w miejscach sprzyjających bliskiemu kontaktowi ze słuchaczami i widzami. Teatralne sceny, niewielkie kluby, klimatyczne plenery, a nawet domowe spektakle dla nielicznej publiczności – każdy występ jest dla nas nowym doświadczeniem, kolejnym elementem narracyjnej układanki.

Muzyka Hedoniki wprost wywodzi się z nurtu piosenki autorskiej. Dzięki mnogości inspiracji i łatwopalnej mieszance muzycznych gustów członków zespołu kolejne kompozycje bywają zaskakujące również dla samych twórców.

Założycielem zespołu i jego liderem, a także autorem większości kompozycji jest Wojtek Badowski (wokal). We współtworzenie muzyczno-teatralnego spektaklu czynnie zaangażowani są instrumentaliści – Kamil Słodkiewicz (gitara), Jacek Chlebowski (bas), Iwona Grenda (flet), Łukasz Jankowski (instrumenty perkusyjne), Piotr Marcinkowski (perkusja).