Przybył

Przybył

Poznań

Sławomir Bartłomiej Przybył – Sławomir Przybył jest z wykształcenia filmoznawcą. Kończył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej w Katedrze Filmoznawstwa. Pracę dyplomową bronił u prof. dr. hab. Mikołaja Jazdona. Od 15 lat gra na gitarze klasycznej. Od 2009 do 2014 roku swój muzyczny warsztat rozwijał pod okiem dr. Henryka Kasperczaka – jednego z najlepszych polskich lutnistów – gitarzysty oraz kompozytora. Przez pierwsze lata muzycznej działalności związany był z poznańską, alternatywną sceną hip-hopową realizując swoje projekty inspirowane takimi artystami jak: Madlib, J-Dilla oraz Skalpel. W 2012 roku dołączył do Poznańskiej Sceny Młodych organizowanej przez Annę oraz Krzysztofa Powalisz – zrzeszającej wokół siebie młodych, lokalnych twórców. Razem z „PSM” wystawiał koncerty w auli Szkoły Muzycznej w Poznaniu interpretując m.in piosenki Kabaretu Starszych Panów. W 2013 roku postanowił podjąć się realizacji autorskiego projektu z własnymi piosenkami zaaranżowanymi na dwie gitary, kontrabas, trąbkę, skrzypce, akordeon oraz perkusję.

PRZYBYŁ – „Megafon” – PRZYBYŁ – to projekt Sławomira Przybyła – gitarzysty, autora piosenek pochodzącego z Poznania. W 2013 roku zaprosił on do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski – wywodzących się z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów. PRZYBYŁ w swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. W 2014 roku nawiązał kontakt z warszawskim realizatorem oraz producentem (znanym między innymi z produkcji pierwszej płyty Marysi Peszek – „Miasto Mania”, wieloletniej współpracy z Wojtkiem Waglewskim oraz zespołem VOO VOO) – Piotrem „Dzikim” Chancewiczem, który zajął się produkcją debiutanckiej płyty Przybyła pod tytułem „Megafon”. Nagrania zostały zrealizowane w warszawskim Media Studio (zwanym również VOO VOO Studio). W połowie kwietnia PRZYBYŁ opublikował w internecie teledysk do singla promującego debiutancki album. Piosenka promująca płytę nosi tytuł „Nocny tramwaj” i jest refleksją na temat nocnego życia w wielkim mieście. PRZYBYŁ zagrał kilkanaście koncertów klubowych oraz plenerowych w Wielkopolsce. Ich występy charakteryzują się osobliwą dramaturgią oraz improwizacją. Piosenka proponowana przez PRZYBYŁA jest pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej jej formy oraz do współpracy z publicznością.

Andrzej Czerski – menadżer projektu – satyryk, autor i wykonawca, od wielu lat współpracujący z Programem III Polskiego Radia. Członek Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (legitymacja nr 2439E) oraz Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR (legitymacja nr 880). Absolwent Wydz. Nauk Społecznych UAM w Poznaniu, mgr psychologii. Współzałożyciel i kierownik literacki, działającego już przeszło dwadzieścia lat, poznańskiego kabaretu „Pod Spodem”. Jako autor i wykonawca brał udział w wielu produkcjach estradowych. Do najważniejszych okresów działalności artystycznej, należy czas współpracy z Bohdanem Smoleniem (programy: „Chirurgia Zakaźna” i „Oby nam się udało”). Z kabaretem występował na wielu festiwalach opolskich, a dla Polonii między innymi w Australii, USA, Kanadzie i Szwajcarii. Felietonista i eseista współpracujący na przykład z Poznańską Akademia Filmową, Zeszytami „Przewodnik Repertuarowy”, wydawanymi przez Centrum Sztuki Dziecka. Autor wielu piosenek, skeczy i form parateatralnych. Ktoś powiedział, że takie piosenki Andrzeja Czerskiego, jak „ MarianBallada o znieczulicy”, „Ballada o kurze”, „Cóż ci poradzę”, czy pastisz „Daj mi ten koc” będą bawiły zawsze i jeszcze dzień dłużej.

MUZYCY WSPÓŁPRACUJĄCY Z PROJEKTEM:

Krzysiek Ficner – gitary – Gitarzysta działający w 4 projektach muzycznych, współpracujący z wieloma znanymi artystami Polskiej sceny. Doskonale obyty ze sceną, ma na koncie występy w Polsce i poza jej granicami. Pasjonat muzyki, posiadający niespotykana umiejętność dzielenia się bagażem muzycznym zdobytym przez lata grania oraz nauczania muzyki gry na gitarze.

Kacper Grzanka – Trąbka – Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu kierunku trąbka jazzowa w klasie dr Macieja Fortuny ale ukończył również Szkołę Muzyczną I stopnia im K. Szymanowskiego w Kole w klasie skrzypiec. Ukończył studium pedagogiczne przy Akademii Muzycznej.

Współpracuje z wieloma zespołami muzycznymi m.in. Utah Jazz, Adre’n’Alin, Komeda Inspiracje, Spoko Baba, Goerserr Konieczny Grzanka, David Chesky Jazz in New Harmonic, Dizzy Boyz Brass Band. Ma na koncie kilka sesji nagraniowych oraz występy na scenach w całej Polsce, m.in na festiwalu Adioriver w Płocku.

Michał Rybacki – Skrzypce – znany koniński improwizujący skrzypek, były szef Konińskiego Klubu Muzyka, nauczyciel skrzypiec z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie.

Piotr Jaraszkiewicz – Perkusja – absolwent Klasy Perkusji w Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu. Jako muzyk udziela się w kilku zespołach, z których reggae’owy Erijef Massiv stawia na pierwszym miejscu. Inne formacje to m.in.: K.J. CLAN riddimband (reggae), Kapela z Orliczka (folk), Krzysztof Powalisz Swing Combo (jazz), Drum Work (ethno), Marta Lisiewicz & Co. (piosenka kabaretowa), Daga Band (soul), współpracuje także z Poznańską Sceną Młodych oraz DJ’ami obracającymi się w stylistyce funky/R’n’B/rap. Brał udział w rapowym projekcie Fuzzja oraz coverowym U.A.M. Dream Team (perkusjonalia). Ma na koncie kilka sesji nagraniowych oraz występy na scenach w całej Polsce, m.in.: z Erijef Massiv: Heineken Open’er Music Festival (Gdynia 2007), One Love Sound Fest (Wrocław 2008), Ostróda Reggae Festival (2008), Reggaeland (Płock 2010), Reggae na Piaskach (Ostrów Wielkopolski 2011); z K.J. CLAN & Ras Zacharri (Jamajka): Reggae na Piaskach (Ostrów Wielkopolski 2011); z Kapelą z Orliczka: Mikołajki Folkowe (Lublin 2010), z Martą Lisiewicz & Co.: 46 Studencki Festiwal Piosenki (Kraków 2010).

Krzysztof Grzegorzyca – Akordeon

Marcel Nowakowski – Kontrabas