Bury browar

Browar Bury

Browar BURY to rzemieślniczy browar z Jaworzna. W naszym mieście mieszają się wpływy małopolskie, śląskie i zagłębiowskie, a my wprowadzamy dodatkowy ferment piwny!

Nasza pasja do piwowarstwa zaczęła się wiele lat temu. Wytwarzanie piwa stało się naturalnym następstwem innych domowych eksperymentów, takich jak produkcja wędlin czy serów. Po wielu latach doświadczeń z warzeniem piwa w przydomowym zaciszu, nadeszła chwila, aby zrealizować nasze marzenie. I tak właśnie w 2019 roku BURY w Jaworznie został otwarty.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wachlarz piwnych stylów. Oferujemy tradycyjne klasyki, takie jak lager, IPA, pilsner oraz pszeniczne. Jednak nie ograniczamy się tylko do tego – eksperymentujemy także z innymi smakami. Wśród naszych piw pojawiają się perełki dla wielbicieli mocniejszych smaków oraz wręcz przeciwnie dla ceniących sobie delikatność i aksamitność owoców. Tych ostatnich zachęcamy do wypróbowania naszych dwóch letnich smaków – pastry sour  marakuja oraz pastry sour mango.

Nasza najnowsza i najświeższa premiera to piwo o nazwie “Sandy”. Sandy to wyjątkowo intensywna w aromacie, tropikalna sesyjna ipka, która doskonale orzeźwia. Została hojnie pochmielona na zimno, co zaowocowało bogatym aromatem, bez nadmiernie wyraźnej goryczki. To wyśmienite doznanie smakowe zawdzięczamy szczepowi drożdży, który został starannie wyselekcjonowany i rozwijany w naszym niedawno otwartym laboratorium. Drożdże Tropically IPA zostały stworzone specjalnie z myślą o uzyskaniu soczystego charakteru dla piw typu Hazy IPA.

Uwielbiamy to, co robimy, a do pracy podchodzimy z wielkim zaangażowaniem. BURY to dla nas nie tylko praca, to nasza pasja ukryta w każdej kropli.

Poznaj nas!