Miedźwiedź

Miedźwiedź - miód pitny

W świecie, w którym myślisz, że nic Cię nie zaskoczy, pojawił się Miedźwiedź. Naszą inspiracją jest harmonia świata natury, który swymi kontrastami zaskakuje nas od tysięcy lat.

Pomysł na Miedźwiedzia narodził się podczas jednej z wielu naszych degustacji. Zastanawialiśmy się, czemu tak trudno zainteresować miodami młodsze pokolenie. Po przejrzeniu listy ocenianych przez nas miodów doszliśmy do wniosku, że większość trunków obecnych na sklepowych półkach nawiązuje albo do tradycji średniowiecza, albo jest skierowana do bardziej dojrzałej części fanów alkoholi. Wspólnie uznaliśmy, że brakuje miodu, który rzuci trochę świeżego światła na tę zapomnianą przez większość kategorię. Zaczęliśmy opisywać jaki powinien być pierwszy miód dla osoby, która nigdy nie miała styczności z tego typu trunkami. Uznaliśmy, że pełnię aromatów prawdziwego miodu najlepiej pokaże klasyczny, niesycony trójniak.

Miód niesycony nie jest gotowany przed fermentacją, dlatego surowiec musi być bardzo czysty i pochodzić od sprawdzonych dostawców. Tu również wspomogliśmy się miodostynią, która zdobyła dla mas miód wielokwiatowy letni z polskich pasiek. Wybraliśmy późniejszy wielokwiat, ze względu na pełny, bardziej ostry smak niż miód wiosenny, ale nie odbiegający bardzo od klasycznego miodowego smaku jaki znają ludzie w całej Polsce.

Gdy miód dojrzewał, my mieliśmy rok na to, by pomyśleć nad formą, w jaką chcemy go oprawić. Podczas poszukiwań nasze drogi przecięły się ze świetnym artystą – Patrykiem Hardziejem. Patryk doskonale zrozumiał naszą wizję. Gdy zobaczyliśmy wśród propozycji butelkę z naszym charakterystycznym miśkiem, od razu wiedzieliśmy, że to jest butelka Miedźwiedzia.

Pozostało tylko połączyć resztę elementów, co ze względu na nasz duży nacisk na ekologiczne rozwiązania okazało się nie takie łatwe, i wykonać rozlew. Doskonale pamiętamy, jak z przyśpieszonym biciem serca czekaliśmy na pierwsze opinie i tę radość, kiedy okazało się, że sprostaliśmy oczekiwaniom nawet bardzo wybrednych podniebień.

Miód przyjął się tak dobrze, że otrzymaliśmy serie wyróżnień w tym główną nagrodę za design w zeszłorocznej edycji Poznańskich Targów Piwnych

Medale Greater Poland

The greatest design 2023
Miedźwiedź – Trójniak niesycony

 

Złoty medal w kategorii
Butelka 2023
Miedźwiedź – Trójniak niesycony

 

Poznaj nas!

Lista piw