Minister Browar

Browar Minister

Browar Minister to browar kontraktowy, który powstał w 2018 r. w połączeniu sił entuzjastów złotego trunku. Od tego czasu, aż po dziś dzień warzymy nasze piwa w Browarze Sady pod Poznaniem. Czy wiecie, że pierwsze piwo które powstało w tym Browarze powstało właśnie dla nas?

Pomysł na każde nasze piwo powstawał za sprawą burzy mózgów i chęci produkcji takich 
piw, jakie sami chcielibyśmy na codzień pić z naszymi najbliższymi. Wywodzimy się z gastronomii i miłości do niej, dlatego pomysły na receptury często rodzą się przy dobrym jedzeniu, a wtedy myślimy o foodparingu. Nasze piwa idealnie się do tego nadają. Do produkcji naszych piw używamy nowofalowych odmian chmieli oraz owoców pod różną postacią. Zawsze staramy się, aby to były wyjątkowe rzeczy specjalnie dla Was. Pracujemy wspólnie i bawimy się dobrze przy współpracy z innymi browarami. Nasze najbardziej szalone pomysły to np. piwo z dodatkiem żelków w kolaboracji z Ale Browarem i Ostecx Creative – agencji reklamowej, w której to „rodzinie” projektowej jesteśmy od samego początku i to właśnie na ich urodziny powstało owe piwo. Inne podobne wariacje to współpraca z Innymi Beczkami i piwo „Dump Things”, czyli New England IPA, do której dodaliśmy ręcznie lepione pierogi z jagodami. To są przygody, których nie opisze żadne zdjęcie ani film na socjalach 🙂 Takie akcje po prostu trzeba przeżyć 🙂

Praca z piwem pozwoliła nam poznać mnóstwo ciekawych ludzi i ich historii. To wszystko sprawia, że każdego dnia idziemy do pracy z przyjemnością. Nasza praca to nie tylko praca, lecz dobra zabawa i hobby z czego jesteśmy dumni. Wyróżnia nas unikalny styl, w jakim zaprojektowane są nasze etykiety. Wszystko za sprawą bardzo znanej i utalentowanej poznańskiej artystki Kingi Offert współpracującej z agencją Ostecx Creative. Styl, w jakim Kinga projektuje nasze etykiety, to coś czego nie można pomylić z innymi etykietami na rynku. Od momentu kiedy myśleliśmy o browarze, wiedzieliśmy, że to właśnie Kinga i nikt inny musi je dla nas stworzyć. Nasze piwa możecie spotkać w hurtowniach, sklepach specjalistycznych, sieciach handlowych, restauracjach, klubokawiarniach, kawiarniach, na imprezach okolicznościowych. Tworzymy także marki własne. Najlepszym tego przykładem jest piwo Minister na Targu w kolaboracji z Nocnym Targiem Towarzyskim. Powstały dla nich trzy oryginalne receptury i trzy wspaniałe etykiety. Staramy się docierać do jak największej ilości miejsc po to, aby każdy z Was mógł posmakować piw, które warzymy dla Was z ogromnym zaangażowaniem i sercem. Dziękujemy Wam za wybór akurat naszych produktów, bo to przyczynia się do codziennego rozwoju i powstawania szerszego portfolio, a co za tym idzie podróży Waszej w ciekawszą stronę smaków każdego dnia. 

Witajcie w naszej bajce.
Pozdrawiamy
Browar Minister

Poznaj nas!

Lista piw