Recraft Browar

Browar ReCraft

Historia browaru rozpoczęła się w 2013 roku od uwarzenia pierwszej warki, nagradzanego później, piwa Milkołak (styl milk stout). Pod marką ReCraft browar funkcjonuje od 2016 roku. Aktualnie posiada 34 tanki fermentacyjne oraz w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną, której elementami są m.in. najwyższej klasy pasteryzator przepływowy oraz nowoczesna puszkarka. 

Oprócz warzenia piwa na własne potrzeby, browar udostępnia także moce produkcyjne tzw. browarom kontraktowym, tj. nie posiadającym własnych zakładów.

Obecnie w ofercie Browaru ReCraft znajduje się ponad 20 rodzajów piw w różnych stylach: tradycyjnych (np. pilzner czy piwo pszeniczne) i nowofalowych (np. IPA, piwa leżakowane w beczkach, piwa kwaśne i uwarzone z dodatkiem soków).

W 2023 roku Browar ReCraft wprowadził do oferty dwie nowe piwne serie tematyczne, które wyróżniają się spójną identyfikacją wizualną. 

JUICY SOUR SERIES to kolekcja piw owocowych w stylu juicy sour ale, zaś w ramach kooperacyjnej serii COLLAB 2023 – PILS EDITION ukazują się różne warianty piw w stylu pilsner.

Browar ReCraft jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Browarów Rzemieślniczych.

Ekipę browaru spotkacie w Polsce i zagranicą na najważniejszych imprezach dedykowanych piwnemu rzemiosłu, w tym także na tegorocznej edycji Poznańskich Targów Piwnych.

Medale Greater Poland

Złoty medal w kategorii
Seria 2023
Seria Pilsów

Złoty medal w kategorii
Piwo na polskich chmielach 2023
Polish Hops Amora Preta & Książęcy

Złoty medal w kategorii
Double IPA 2023
Ahroma Double Ne Ipa

Srebrny medal w kategorii
Fruit Sour Ale 2023
Juicy Sour Series czarna porzeczka x czarny bez x czarna morwa

Poznaj nas!

Lista piw