Przewiń do treści Twitter Facebook Instagram Wstecz Szukaj
Przewiń do treści

Greater Poland – Poznański Konkurs Piw Domowych

REGULAMIN


SPONSORZY:

KONKURS KIEROWANY DO:

DOMOWYCH PIWOWARÓW Z CAŁEGO ŚWIATA


TERMINY PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ:

15 STYCZNIA – 9 KWIETNIA 2021


KOSZT ZGŁOSZENIA JEDNEGO PIWA:

CENA REGULARNA:
22 zł brutto

DLA CZŁONKÓW PSPD:
15 zł brutto

OZNACZANIE BUTELEK

Ponieważ dostajemy dużo pytań o oznaczenie butelek, informujemy, że oznaczenie leży po stronie uczestnika konkursu i musi być ono takie, by umożliwiało identyfikację piwa z formularzem zgłoszeniowym. Butelki będą przez nas kodowane i nie będą prezentowane sędziom, dlatego może się na nich znajdować komplet informacji, nie będzie to miało wpływu na oceny sędziów.

CEL KONKURSU

Celem Konkursu Greater Poland – Poznański Konkurs Piw Domowych jest wyłonienie i promocja najlepszych piw domowych uwarzonych przez amatorów i hobbystów w Polsce i za granicą. Kryteriami oceny będą smak, zapach, wygląd, zgodność ze stylem oraz ogólne wrażenie, jakie zostawia po sobie piwo.


NAGRODY


ZGŁOSZENIA KONKURSOWE

KATEGORIE KONKURSOWE

* – należy podać przy zgłoszeniu dodatkowe informacje o dodatkach;
**** – należy podać przy zgłoszeniu dodatkowe informacje o rodzaju użytego słodu wędzonego;


SĘDZIOWIE

Szef jury – Maciej Wentowski

Doświadczony piwowar, certyfikowany sędzia piwa i miodów pitnych. Absolwent Technologii Browarniczej na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Wielokrotny zdobywca medali w profesjonalnych konkursach piwa i miodów pitnych. Lata temu swoją przygodę z warzeniem piwa rozpoczynał w rzemieślniczym browarze w Poznaniu, a od dwóch lat jest Szefem produkcji i Głównym Piwowarem w Browarze Sady. Swoją wiedzą dzieli się na łamach branżowego kwartalnika Piwowar, a także publikuje swoje artykuły na blogu Poznańskich Targów Piwnych. Współorganizuje degustacje oraz szkolenia dla osób pasjonujących się piwem. Prywatnie pasjonat kultury węgierskiej, miłośnik torfowej whisky i ojciec dwójki dzieci, dla których uczy się żonglerki.

SKŁAD KOMISJI SĘDZIOWSKIEJ