Przewiń do treści Twitter Facebook Instagram Wstecz Szukaj
Przewiń do treści

Nadsyłanie zgłoszeń:

15.01 – 9.04

Konkurs:

23 – 24.04

Wyniki:

28.05

KLIKNIJ NA LOGO KONKURSU, BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ.
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

SPONSORZY

CZYM JEST GREATER POLAND?

Greater Poland 2021 to aż pięć konkursów, kierowanych zarówno do profesjonalistów, jak i hobbystów w dziedzinie warzenia piwa oraz produkcji cydrów z całego świata. Pod parasolem Greater Poland znajdują się:

Konkurs kierowany do profesjonalnych browarów, w którym, spośród piw zgłoszonych do aż 48 kategorii, wybrane zostaną te najlepsze z najlepszych.

Konkurs kierowany do profesjonalnych cydrowni. Cydrownicy mogą zgłosić swoje produkty do 4 kategorii, a jury zadecyduje które z nich zasługują na miano zwycięzcy.

Konkurs kierowany do profesjonalnych browarów i cydrowni, a także agencji kreatywnych, grafików, a nawet studentów. W konkursie oceniane będą etykiety i opakowania piw oraz cydrów, gadżety reklamowe, a także projekty koncepcyjne. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w 8 kategoriach.

Posiadający wieloletnią tradycję konkurs kierowany do piwowarów domowych. Piwowarzy tym razem zmierzą się w 4 kategoriach, a najlepsze piwo zostanie uwarzone w Browarze Sady i trafi do sprzedaży sygnowane nazwiskiem autora receptury!

Konkurs stworzony dla domowych cydrowników, którzy będą mogli sprawdzić się w aż 3 kategoriach, najlepszy cydr zostanie wyprodukowany przez Slow Flow Group, producenta cydru Smykan i trafi do sprzedaży sygnowany nazwiskiem autora receptury!

O pierwszej edycji Konkursów Greater Poland Beer & Cider Cup, przeczytać możecie tutaj, a poniżej zobaczycie jak wyglądało sędziowanie podczas Greater Poland 2019

KIEDY ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ KONKURSY GREATER POLAND 2021?

Sędziowanie zgłoszonych produktów odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia 2021, a ogłoszenie wyników nastąpi podczas Gali Finałowej w trakcie Poznańskich Targów Piwnych, 28 maja 2021.

JAK I DO KIEDY MOŻNA WYSŁAĆ ZGŁOSZENIA?

Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się 15 stycznia, a zakończy 9 kwietnia 2021. O tym w jaki sposób wysłać zgłoszenia na Konkurs dowiesz się klikając w logo wybranego Konkursu u góry strony.

KTO BĘDZIE OCENIAŁ ZGŁOSZONE PRODUKTY?

Zgłoszenia zarówno od browarów oraz cydrowni, jak i od domowych hobbystów, oceniać będą doświadczeni profesjonaliści: sędziowie piwa i cydrów, sensorycy, a w konkursie Design Cup – osoby związane zawodowo z tematem designu oraz produkcji opakowań. Na czele komisji sędziowskich staną Szefowie Jury: Maciej Wentowski oraz Maciej Mazurek. Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie główny organizator: Grzegorz Stachurski.

Maciej Wentowski

Doświadczony piwowar, certyfikowany sędzia piwa i miodów pitnych. Absolwent Technologii Browarniczej na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Wielokrotny zdobywca medali w profesjonalnych konkursach piwa i miodów pitnych. Lata temu swoją przygodę z warzeniem piwa rozpoczynał w rzemieślniczym browarze w Poznaniu, a od dwóch lat jest Szefem produkcji i Głównym Piwowarem w Browarze Sady. Swoją wiedzą dzieli się na łamach branżowego kwartalnika Piwowar, a także publikuje swoje artykuły na blogu Poznańskich Targów Piwnych. Współorganizuje degustacje oraz szkolenia dla osób pasjonujących się piwem.
Prywatnie pasjonat kultury węgierskiej, miłośnik torfowej whisky i ojciec dwójki dzieci, dla których uczy się żonglerki.

Maciej Mazurek

Z branżą graficzną i reklamową związany od 15 lat. Jako grafik pracował w agencjach reklamowych i po stronie klienta. Od 2012 roku prowadzi własne studio graficzne Zuchowe Studio, a od 2019 także Bukebuk – firmę obsługującą autorów wydających w modelu self publishing. Z wykształcenia plastyk i filozof (etyka reklamy). Od 2015 roku jest wykładowcą w Collegium Da Vinci. Prowadzi zajęcia o mediach społecznościowych i grafice. Od 2009 roku bloguje i rysuje komiksy – zuch.media.
Pracuje i pracował dla takich marek jak: Epson, HP, Intel, PKO BP, Allegro, Renault, Poznańskie Targi Piwne, Tomasz Kopyra, Kompania Piwowarska i inni.
Prywatnie mąż jednej żony, ojciec trójki dzieci, pan krnąbrnego beagla Peppera. Miłośnik kawy, kraftowych stoutów i siedzenia po nocach nad projektami i Playstation.

A TAK BYŁO W UBIEGŁYM ROKU!

PATRONI MEDIALNI