Konkurs Greater Poland

Edycja 2024

Już niedługo więcej informacji!

Greater Poland to aż siedem konkursów, kierowanych zarówno do profesjonalistów, jak i hobbystów w dziedzinie piwa, cydrów, miodów pitnych oraz grafiki. To jednak coś więcej niż zwykły konkurs degustatorski – to okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania relacji biznesowych oraz spotkań z ludźmi, którzy stoją za najlepszymi z produktów.

W jury konkursu zasiada doświadczony i utalentowany skład sędziowski z różnych stron świata, co zapewnia obiektywną ocenę zgłoszonych produktów. Po zakończonym konkursie uczestnicy otrzymają metryczkę oceny, z której dowiedzą się jakie wrażenia wywołały na sędziach ich produkty – pochwały ucieszą, a konstruktywne uwagi pomogą szlifować rzemiosło.

Metryczka to jednak nie wszystko! Medaliści otrzymają od nas również znak graficzny, który bezpłatnie mogą wykorzystywać w działaniach marketingowych, by promować swój produkt, a także cenne nagrody! A ze zwycięzcami spotkamy się w błysku fleszy na scenie Gali Finałowej podczas Poznańskich Targów Piwnych!

Beer Cup

Konkurs kierowany do profesjonalnych browarów, w którym, spośród piw zgłoszonych do aż 49 kategorii, wybrane zostaną te najlepsze z najlepszych.

Cider Cup

Konkurs kierowany do profesjonalnych cydrowni. Cydrownicy mogą zgłosić swoje produkty do 4 kategorii, a jury zadecyduje które z nich zasługują na miano zwycięzcy.

Mead Cup

Konkurs kierowany do profesjonalnych miodosytni. Miodosytnicy mogą zgłosić swoje produkty do 6 kategorii, w których walczyć będą o tytuł najlepszego.

Design Cup

Konkurs kierowany do profesjonalnych producentów alkoholi oraz grafików i agencji kreatywnych. W konkursie oceniane będą etykiety i opakowania piw, cydrów i miodów oraz gadżety reklamowe. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w 5 kategoriach.

Beer Cup Home

Posiadający wieloletnią tradycję konkurs kierowany do piwowarów domowych. Piwowarzy tym razem zmierzą się w 6 kategoriach. Najlepsze piwa zostaną uwarzone w profesjonalnych browarach i trafią do sprzedaży sygnowane nazwiskiem autora receptury!

Cider Cup Home

Konkurs stworzony dla domowych cydrowników, którzy będą mogli sprawdzić się w aż 3 kategoriach.

Mead Cup Home

Konkurs w którym w 4 kategoriach zmierzyć się mogą domowi miodosytnicy. Spośród zgłoszonych produktów wyłoniony zostanie ten najlepszy, który zostanie wyprodukowany w profesjonalnej miodosytni.

Sponsorzy konkursu

Tak było...

Greater Poland 2022

Greater Poland 2021

Poznaj naszych sędziów w 2023!

Vidmantas Čičelis
Marek Kamiński
Jolita Smaidriene
Piet Tuinema
Marcin Ostajewski
Paweł Leszczyński
Virginijus Marcinkevičius
Frank Christian
Wiktor Staszewski
Jacek Barański
Sebastian Strzeliński
Rafał Juszczak
Marcin Stefaniak
Marcin Chołaściński
Filip Gabryel
Artur Napiórkowski
Maciej Skrzypkowski
Adam Szewczyk
Adam Czogalla

Poznaj laureatów poprzednich edycji konkursu Greater Poland!

FAQ konkursowe

To jest nagłówek nie dotykaj!

Sędziowanie zgłoszonych produktów odbędzie się 13-14 października 2023, a ogłoszenie wyników nastąpi podczas Gali Finałowej w trakcie Poznańskich Targów Piwnych – 24 listopada 2023.

Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się 1 sierpnia, a zakończy 30 września 2023. Organizator poinformuje uczestników o szczegółach dotyczących wysyłki zgłoszeń. 

Zgłoszenia zarówno od profesjonalistów, jak i od domowych hobbystów, oceniać będą doświadczeni sędziowie piwa, cydrów i miodów pitnych, a w konkursie Design Cup – osoby związane zawodowo z tematem designu oraz produkcji opakowań. Pełny skład sędziowski znajduje się poniżej. Na czele komisji sędziowskiej stanie dwoje Szefów Jury – Maciej Wentowski sprawujący nadzór nad konkursami związanymi z degustacją alkoholi oraz Weronika Harzyńska, która trzymać będzie pieczę nad konkursem dotyczącym projektów graficznych . Nad przebiegiem całości konkursu czuwać będzie główny organizator: Grzegorz Stachurski.

Greater Poland (pełna nazwa konkursu)
Folwarczna 39
61-064 Poznań
Osoba kontaktowa w miejscu odbioru:
Zuzanna Skrok
+48 501 076 796

Sędziowie konkursów

W składzie komisji sędziowskiej zasiadać będą profesjonaliści oraz wybitni sensorycy, za którymi przemawiają posiadane certyfikaty, doświadczenie zdobyte na innych konkursach oraz inny dorobek w dziedzinie sensoryki czy grafiki. Pełny skład komisji sędziowskiej przedstawimy już wkrótce. 

Seria konkursów Greater Poland nie mogłaby istnieć, gdyby nie zaangażowani sędziowie oraz ekipa obsługująca konkurs – jeśli więc chcesz dołączyć do tego grona, wybierz interesujący cię formularz (lub kilka! 🙂 i zostaw nam informację o sobie lub dowiedz się więcej