Sprawdzone sposoby na kaca poleca Promiler

Artykuł został przygotowany przez markę Promiler. Poznańskie Targi Piwne oraz Promiler nie zalecają nadużywania alkoholu oraz wspierają ideę jego odpowiedzialnego spożywania.


Każdy koneser piwa najprawdopodobniej kiedyś doświadczył zatrucia alkoholowego nazywanego potocznie kacem. Jak uchronić się przed fatalnym porankiem po udanej wieczornej imprezie? A jeśli już nas dopadnie kac to jak złagodzić ból głowy, mdłości i ogólne złe samopoczucie? Sprawdź nasze rady!

Czym jest kac?

Enzymy wytwarzane przez wątrobę przekształcają alkohol w aldehyd octowy i kwas octowy. To te dwie substancje są odpowiedzialne za powstanie kaca następnego dnia. Wpływają one na złe samopoczucie czy problemy żołądkowe.

Zapobieganie – przed piciem alkoholu

Pamiętaj, że zmęczony i niewsypany organizm szybciej przyswaja alkohol. Lepiej wypocznij i wyśpij się przed planowaną imprezą. Przed wyjściem koniecznie najedz się, aby spowolnić wchłanianie alkoholu. Kolejnym ze sposobów radzenia sobie przed piciem alkoholu jest zastosowanie witamin w tabletkach, a szczególnie witaminy C, która jest w dużej mierze wypłukiwana z organizmu podczas picia alkoholu. Już podczas imprezy pamiętaj o dwóch żelaznych zasadach: nie mieszaj różnych rodzajów alkoholu oraz ogranicz palenie. Złamanie tych dwóch zasad możesz przypłacić naprawdę złym samopoczuciem następnego dnia. Niektórzy rekomendują również robienie 20 minutowych przerw między kolejnymi drinkami oraz picie dużej ilości wody również po każdej wypitej jednostce alkoholu.

Najlepsze sposoby na złagodzenie kaca

Możesz zastosować naturalne sposoby na usunięcie skutków zatrucia alkoholowego już następnego ranka. Napoje polecane do picia na kacu to: sok z kiszonej kapusty (bogate źródło witamin – głównie wit. C), kwas buraczany, sok z pomidorów (zawiera dużo potasu, który również jest wypłukiwany przez alkohol) oraz herbaty ziołowe: mięta i rumianek (zwalczą uczucie ociężałości głowy oraz mdłości). Inne substancje, które mogą wspomóc powrót do pełni sił to miód i szparagi. Zaleca się łyżeczkę miodu wymieszać w szklance wody i wypić. Fruktoza zawarta w miodzie wspomaga metabolizm i oczyszczanie organizmu z toksyn. Innymi sposobami na zwalczenie zatrucia alkoholowego jest picie dużej ilości wody, wzięcia prysznica czy dotlenienie się dzięki spacerowi na świeżym powietrzu. Istotne jest również, żeby zmusić się do zjedzenia porządnego posiłku, mimo, że nie mamy na niego najczęściej na kacu ochoty. Dobrym rozwiązaniem będzie jajecznica czy rosół, ponieważ uzupełnią substancje, których organizm w takiej sytuacji bardzo potrzebuje.

Piłeś, nie jedź! Nawet na kacu…

Ranek po upojnym wieczorze może być naprawdę trudny. Nawet jeśli zbadałeś się alkomatem i nie wykazał on zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, pamiętaj, że na kacu Twój organizm jest dużo mniej wydolny niż normalnie. Lepiej nie wsiadaj za kółko, jeśli nie jest to konieczne.

Chcecie więcej?

Tagi: ,
Author picture

Projektujemy i dostarczamy nowoczesne i precyzyjne alkomaty, które mierzą stężenie alkoholu w organizmie na podstawie próbki wydychanego powietrza. Nasza oferta jest bardzo szeroka. Znajdują się w niej produkty, z których od lat korzystają służby mundurowe, właściciele firm, a także Klienci indywidualni.

Strona autora
Author picture

Projektujemy i dostarczamy nowoczesne i precyzyjne alkomaty, które mierzą stężenie alkoholu w organizmie na podstawie próbki wydychanego powietrza. Nasza oferta jest bardzo szeroka. Znajdują się w niej produkty, z których od lat korzystają służby mundurowe, właściciele firm, a także Klienci indywidualni.

Strona autora