Przewiń do treści
Twitter Facebook Instagram Wstecz Szukaj
Przewiń do treści

Szkło Spiegelau na Poznańskich Targach Piwnych 2015

Szkło Spiegelau na Poznańskich Targach Piwnych 2015
Szkło Spiegelau na Poznańskich Targach Piwnych 2015
Tagi: 

Panie i Panowie oto trzy pięknie prezentujące się wzory szklanek do piwa! Wszystkie dostępne będą na tegorocznych Poznańskich Targach Piwnych!

Coraz większe grono pasjonatów piwa zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednie szkło potrafi wydobyć z trunku bogaty bukiet aromatów, a także podkreślić teksturę piwa oraz intensywność i właściwy balans smaków. Dlatego właśnie uznaliśmy, że jeden rodzaj szklanki to za mało i do dyspozycji Gości Poznańskich Targów Piwnych oddajemy aż trzy – wszystkie wyjątkowe, bo zaprojektowane we współpracy z najlepszymi browarami.

Szklanki Spiegelau – IPA, Witbier oraz Stout

IPA Glass

IPA Glass – Spiegelau

Niepowtarzalny design, stworzony po to, by uwydatnić złożone i lotne aromaty piw w stylu India Pale Ale. Szkło zostało opracowane we współpracy z dwoma wiodącymi producentami piwa IPA w Stanach Zjednoczonych – Dogfish Head oraz Sierra Nevada. Po serii projektów i degustacji, w których pod uwagę brane były setki wariantów, piwowarzy w tajnym głosowaniu jednogłośnie wybrali jeden projekt  – „numer 6”. Szklanka ta zaprojektowana jest w taki sposób, by zachować piankę, poprawić smak i odczucie w ustach oraz zapewnić wygodę picia. Dzięki niej uwypuklone są także bogate i intrygujące profile amerykańskich chmielów.

Witbier Glass

Witbier Glass

Szklanka przeznaczona do jednego z najpopularniejszych rodzajów piwa – piwa pszenicznego, powstała przy współpracy z browarem Bell’s z Michigan. To co w nim najważniejsze to obszerna górna część szklanki, która zachowuje delikatne aromaty piwa pszennego, duża krawędź pozwalająca rozprowadzić piwo równomiernie po podniebieniu co podkreśla walory smakowe i harmonię słodkości i kwasowości, laserowe cięcie brzegu szklanki, które sprawia że każdy łyk jest czysty i wyraźny oraz szersza podstawa szklanki, która przy każdym łyku uwalnia aromatyczną pianę w górę do głównej czaszy szkła. Najlepszej jakości ultra-czysty kwarc bez skaz daje wrażenie niezrównanej jasności oraz idealnie prezentuje kolor piwa, a mocny, kanciasty kształt szklanki wraz z szeroką podstawą tworzy dynamiczny wizualny efekt kaskadowy przy przelewaniu piwa do szkła.

Stout Glass

Stout Glass

W zaprojektowaniu szklanki przeznaczonej do picia piw w stylu Stout zaproszono przedstawicieli dwóch amerykańskich browarów – Left Hand Brewing Company z Colorado i Rogue Ales z Oregonu. Po miesiącach projektowania i degustacji, podczas których testowano setki kształtów i wzorów szklanek, piwowarzy ostatecznie i jednogłośnie wybrał jako swój ulubiony „Prototype C”. Fachowo wykonane, przetestowane i zatwierdzone przez ekspertów szkło podkreśla smak palonego słodu oraz bogate nuty kawy i czekolady, które określają styl piwa Stout.

Jak Wam się podobają? :)

Chcecie więcej?

Skoro już wiecie, że kształt szklanki jest ważny, to dowiedzcie się też:

             Marysia Pawlik
Autorem tego wpisu jest: Marysia Pawlik
Od kilku lat związana jestem z organizacją Poznańskich Targów Piwnych i gdybym miała odpowiedzieć na pytanie czym się tu zajmuję, musiałabym chyba powiedzieć, że wszystkim po trochu. Trochę ze mnie taki człowiek-orkiestra. W wolnych chwilach gotuję, wydaję kulinarne książki i przepisami dzielę się na łamach bloga PTP. Świat kraftowego piwa dopiero poznaję, ale degustacja jest zdecydowanie moją ulubioną częścią tej podróży.

Komentarze