Dla mediów

Pobierz logo Poznańskich Targów Piwnych

Pobierz informację prasową

Partnerzy medialni

Napisali o nas

„Poznańskie Targi Piwne w tym roku świętują swoją dziesiątą edycję. Przez dwa dni – 24 i 25 listopada – miłośnicy kraftowych trunków i wyjątkowych doznań smakowych znajdą coś dla siebie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jak co rok będzie też można bezpłatnie wykonać badanie USG pozwalające wykluczyć męskie nowotwory.”

„Blisko 50 stoisk z piwami, miodami i cydrami, kilkanaście punktów gastronomicznych i food trucków, joga, pokazy wrestlingu, strefy gier, zabaw i sportu, a nawet… wyścig na jeżdżących lodówkach. To tylko niektóre z atrakcji Poznańskich Targów Piwnych i Street Food Spot, które rozpoczynają się już w najbliższy piątek. To już 10. edycja tej imprezy.”

„Międzynarodowe grono sędziów wybrało najlepsze piwa, cydry i miody z Polski i Europy. Rozstrzygnięcie konkursu Greater Poland odbędzie w ostatni weekend listopada podczas Poznańskich Targów Piwnych. Wtedy też będzie można spróbować niektórych nagrodzonych trunków.”

„Poznańskie Targi Piwne świętują w tym roku dziesiątą edycję. Tej imprezy nie możecie ominąć. Już teraz warto zaznaczyć w kalendarzu daty 24-25 listopada i przyjść na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Te dwa dni będą prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników doskonałych trunków, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery.”

„To jedna z ulubionych imprez poznaniaków odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.”

„Organizatorzy Targów stworzyli niesamowite miejsce na kulturalnej mapie Poznania, w którym można nabyć limitowane edycje piw, poradzić się ekspertów i piwowarów, ale i poznać wiodących producentów i dystrybutorów napojów alkoholowych, w tym innowacyjne marki dopiero wchodzące na rynek.”

Piwowarze! Cydrowniku! Miodosytniku! Grafiku z branży alkoholowej! – tak, tak, to właśnie dla Was skierowane jest to ciekawe wyzwanie! Jesteście gotowi na rywalizację? Startuje kolejna edycja popularnego konkursu Greater Poland, organizowanego przez Targi Piwne.”

„Poziom piw, zwłaszcza komercyjnych, był całkiem wysoki, co cieszy biorąc pod uwagę, że to prawdopodobnie drugi najliczniej obsadzony konkurs piw w kraju. Sędziowanie na konkursach, gdzie pojawiają się zarówno sędziowie z całej Polski, jak i goście zza granicy, to poza pracą przede wszystkim świetna okazja do wymiany doświadczeń. Oczywiście dla mnie jako piwowara to także kolejna okazja do sprawdzenia co dzieje się na rynku – podkreśla jeden sędziów Marcin Ostajewski, główny piwowar w Browarze Fortuna. „

„Podczas Targów Piwnych świetnie bawią się będą zarówno pasjonaci piwowarstwa, jak i osoby dopiero stawiające pierwsze kroki w piwnym świecie. To doskonała okazja wypróbowania najwyższej jakości piw rzemieślniczych, cydrów i miodów pitnych, a także poznania produktów nierozerwalnie związanych z branżą. Targi to także możliwość poznania niezwykłych ludzi – piwowarów domowych i zawodowych, blogerów, birofilów i miłośników piwa. Wspaniała okazja by porozmawiać, wymienić się doświadczeniami lub nauczyć się czegoś nowego!”

„Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się 8. edycja Poznańskich Targów Piwnych. W dniach 30 i 31 lipca poza degustacją piwa i wrzuceniem czegoś na ząb będzie można wziąć udział w piwnej jodze i profilaktycznych badaniach dla mężczyzn.”

„Na Poznańskich Targach Piwnych każdy, niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczyna swoją przygodę z piwem, czy od lat interesuje się tematem, znajdzie coś dla siebie. Możliwość rozmowy, wymiany doświadczeń, degustacji, a także ciekawe prelekcje i koncerty – to wszystko przeplata się tworząc niesamowitą atmosferę wydarzenia.”

„Już po raz ósmy na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się wydarzenie dedykowane koneserom piw rzemieślniczych. Uczestnicy wydarzenia poznają techniki ich produkcji, najlepsze dodatki, które poprawiają smak nie tylko potraw, ale też trunków. Targom towarzyszyć będzie impreza Street Food Spot, a także akcja Movember, gdzie skorzystać będzie można z porad lekarza.”

„Odbywające się od 2013 roku Poznańskie Targi Piwne to wyjątkowe wydarzenie i jedna z największych imprez tego rodzaju w Polsce. Radosna zabawa przeplata się z profesjonalnym charakterem imprezy targowej. To doskonała okazja by poznać kulturę, historię, a także współczesny świat rzemieślniczego piwa. Targi to możliwość wypróbowania najwyższej jakości piw rzemieślniczych, cydrów i miodów pitnych, a także poznania produktów nierozerwalnie związanych z branżą.”

„Już teraz zaznaczcie w swoich kalendarzach daty 24-25 listopada, ponieważ te dwa dni będą prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników piwa, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery!”

„Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot odbędą się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Po raz 9 będzie można spotkać się, by w atmosferze zabawy odkrywać świat smaków i aromatów – piwa, miodów pitnych, cydrów, rzemieślniczych wódek oraz pysznego jedzenia z food trucków z całej Polski! Czekać będzie ponad 50 wystawców serwujących alkohole (w tym ponad 40 browarów) oraz kilkanastu wystawców gastronomicznych.”

„Organizatorzy zadbali, aby znalazło się coś dla ciała i ducha. Wśród wydarzeń będą m.in. piwna joga, czy piwna matura. A głodnych wiedzy przygotowano szkolenia sensoryczne, testy na daltonizm smakowy oraz pokazy jak piwo warzy się w domu. W strefach chillout-u czekać będą m.in. planszówki, czy retro automaty do gier.. Świętnie odnajdą się tutaj profesjonaliści, entuzjaści piwa, ale także osoby stykające pomysłu na sympatyczne spędzenie wolnego czasu.”

„Nadesłane trunki będą skrupulatnie ocenione podczas degustacji w ciemno. Dzięki temu sensorycy mają zapewnioną pełną bezstronność, aby móc w spokoju pochylić się nad każdym aspektem napoju. Specjaliści ocenią między innymi wygląd, profil smakowy, aromat, balans całości czy zgodność ze stylem.”

„Czwarta edycja GP obfitowała w parę nowości oraz niespodzianek. Największą zmianą w stosunku do poprzedzającej edycji było stworzenie pod egidą Greater Poland konkursu miodów pitnych, zarówno domowych jak i pochodzących z profesjonalnych miodosytni. Cieszy to tym bardziej, że konkurs ten zanotował naprawdę świetny debiut. „

„Ponad 60 stoisk z alkoholami (w tym aż 54 browary!) i prawie 30 stoisk gastronomicznych – to zapowiedź prawdziwej biesiady i okazja, by spróbować czegoś nowego. W ofercie znajdziecie wiele nowości, które swoją premierę będą miały dopiero podczas wydarzenia. Nie zabraknie też prawdziwych perełek, takich jak piwa uwarzone według historycznych receptur czy z bardzo niecodziennymi dodatkami. „

„Spośród 230 zgłoszonych produktów, 15 profesjonalnych sędziów z kraju i z zagranicy wybrało najlepsze piwo i cydr w 15 kategoriach stylowych. Przyznaliśmy 43 nagrody w kategoriach oraz nagrody główne dla najlepszego piwa i najlepszego cydru konkursu.”

„Greater Poland” Beer Cup zorganizowany został w odpowiedzi na rynkową potrzebę obiektywnej oceny poziomu branży piwnej okiem doświadczonych sędziów. Miłośnicy piwa odkrywają i cieszą się szeroką gamą tradycyjnych i nowofalowych stylów, a ich liczba wydaje się być ograniczona jedynie kreatywnością twórców. Sędziowie „Greater Poland” Beer Cup podejmą się zadania rzetelnej oceny i wybiorą najlepsze piwo i cydr konkursu. Ocenę piwa przeprowadzą w oparciu o zasady BJCP*.”

„W Poznaniu 8 i 9 listopada zostanie wybrane najlepsze piwo i cydr konkursu „Greater Poland” Beer Cup organizowanego przez Poznańskie Targi Piwne. To konkurs otwarty dla profesjonalnych browarów i cydrowni z kraju i z zagranicy. Zgłoszenia można przesyłać do 31 października 2019 roku.”

„Startuje kolejna edycja popularnego konkursu Greater Poland, organizowanego przez Targi Piwne. Profesjonalni sędziowie, zarówno z Polski jak i zagranicy, wyłonią najlepsze produkty branży alkoholowej – od opakowania, aż po jego zawartość! Aby zgłosić się do tego prestiżowego konkursu, macie czas do 30 września.”

„W Poznaniu 8 i 9 listopada zostanie wybrane najlepsze piwo i cydr konkursu „Greater Poland” Beer Cup organizowanego przez Poznańskie Targi Piwne. To konkurs otwarty dla profesjonalnych browarów i cydrowni z kraju i z zagranicy. Zgłoszenia można przesyłać do 31 października 2019 roku.”

„Konkurs GREATER POLAND 2023 | Poznań –  Greater Poland to aż siedem konkursów, kierowanych zarówno do profesjonalistów, jak i hobbystów w dziedzinie piwa, cydrów, miodów pitnych oraz grafiki. To jednak coś więcej niż zwykły konkurs degustatorski – to okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania relacji biznesowych oraz spotkań z ludźmi, którzy stoją za najlepszymi z produktów.”

„Jesteście gotowi na rywalizację? Startuje kolejna edycja popularnego konkursu Greater Poland, organizowanego przez Targi Piwne. Profesjonalni sędziowie, zarówno z Polski jak i zagranicy, wyłonią najlepsze produkty branży alkoholowej – od opakowania, aż po jego zawartość!”

„Nadesłane trunki będą skrupulatnie ocenione podczas degustacji w ciemno. Dzięki temu sensorycy mają zapewnioną pełną bezstronność, aby móc w spokoju pochylić się nad każdym aspektem napoju. Specjaliści ocenią między innymi wygląd, profil smakowy, aromat, balans całości czy zgodność ze stylem. Taka organizacja pracy pozwala sędziom skupić się na dokładnej i obiektywnej ocenie próbki, co stwarza miejsce do zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa między wiodącymi na rynku markami.”

„Jeden sędzia jest zdegustowany, drugi jest zatrwożony? Czym? Punkt 7 cię zaskoczy! 

A wszystko to dotyczy GREATER POLAND, konkursu piw (i nie tylko!) rzemieślniczych. Jak pewnie ja wiecie, ja takie konkursy śledzę, szanuję i zachęcam do startowania w nich, więc… Zachęcam i do tego!”

„Piwowarze! Cydrowniku! Miodosytniku! Grafiku z branży alkoholowej! – tak, tak, to właśnie dla Was skierowane jest to ciekawe wyzwanie! Jesteście gotowi na rywalizację? Startuje kolejna edycja popularnego konkursu Greater Poland, organizowanego przez Targi Piwne.”

„Miałem nadzieję, że uda mi się w tym roku uczestniczyć jako sędzia w Konkurs GREATER POLAND 2023, ale niestety inne obowiązki nie pozwolą mi pojechać. Za to stolicę Wielkopolski odwiedzę w listopadzie przy okazji Poznańskie Targi Piwne (i wtedy też odbędzie się gala wręczania konkursowych nagród).

A jest to konkurs robiący wrażenie swoim rozmachem, bo składa się tak naprawdę z siedmiu osobnych podkonkursów. Osobno rywalizują browary profesjonalne (49 kategorii piw, 6 miodów pitnych i 4 cydrów plus konkurs etykiet i opakowań), osobno zaś domowe (6 kategorii piw, 4 miodów pitnych, 3 cydrów).”