Browarny Browar

Browarny Craft Beer

Browar otworzyłem inspirując się moim nazwiskiem. Po próbach warzenia w domu stwierdziłem, że zaryzykuję stworzeniem projektu jakim jest Browarny Craft Beer. Chciałem działać lokalnie ale już przy pierwszej premierze okazało się, że czeka mnie wypłynięcie na szerokie wody, bo premiera browaru odbyła się w ponad 40 miejscach w całej Polsce w jeden dzień, a browar okazał się jednym z najlepszych debiutantów 2020 roku. Po 3 latach od tego momentu stwierdzam, że był to strzał w dziesiątkę. Niedzielny browar stał się całkiem prężnie działającym biznesem a piwa zdobyły uznanie wśród konsumentów (top 5 kontraktów w Polsce według Untappd) oraz sędziów (srebro KPR 2019 w kategorii Pastry Sour).

W naszej ofercie nadal królują hazy IPA i soury, ale nie boję się odważnych projektów jak Coffee IPA czy też prawdopodobnie pierwszej w Polsce West Coast Black IPA. W trzeci rok działalności postawiłem na kooperację, których będzie kilkanaście. W ten sposób mogę poznać wielu świetnych ludzi oraz dalej się edukować i wymieniać się wiedzą. 

Podsumowując cieszę się, że dane mi było stworzyć projekt jakim jest Browarny Craft Beer bo dzięki temu mogłem się wiele nauczyć i poznać mnóstwo wspaniałych ludzi jakich jest dużo w Polskim krafcie. W piwie najlepsi są ludzie, którzy za nim stoją.

Poznaj nas!