Gryfus Browar

Browar Gryfus

Jesteśmy szczecińskim browarem kontraktowym, warzącym piwa rzemieślnicze. Piwowarstwem zajmujemy się od 2012 roku.
Swój kunszt doskonaliliśmy warząc piwo w domu. Zdobywając wyróżnienia w piwnych konkursach postanowiliśmy wyjść do większej liczby odbiorców.
Od 2019 roku warzymy piwo komercyjnie, dzięki czemu mamy możliwość przedstawienia naszych receptur szerszemu gronu. Warzymy piwa nowofalowe pokazujące nowe trendy piwowarskie oraz te, które sami lubimy pić.
Obecnie nasz zespół składa się z czterech głównych osób, Krzysztof – prezes, „głowa gryfusowej rodziny”, specjalista od sprzedaży, Konrad – główny piwowar, twórca większości naszych piw, Michał – wsparcie piwowarskie oraz merch oraz Nielle – faktury i marketing to jej konik. Oczywiście oprócz tego w życie Gryfusa zaangażowanych jest jeszcze przynajmniej kilka osób na różnych płaszczyznach.

Ciekawostka: W związku z tym, że pokazujemy silną więź z naszym miastem, większość naszych etykiet inspirowana jest charakterystycznymi miejscami i obiektami Szczecina, a tłem jest rzut miasta z lotu ptaka z jego specyficznymi rondami i gwiaździstym układem ulic.

Poznaj nas!

Lista piw