Nieczajna Browar

Browar Nieczajna

Browar Nieczajna zrodził się z zamiłowania i ciekawości do piwa. Twórcy browaru pragnęli przełożyć doświadczenia z piwowarstwa domowego na browar z prawdziwego zdarzenia.

Specjalizujemy się głównie w pilsach, porterach i piwach dolnej fermentacji. Bardzo szanujemy klasykę, ale sięgamy też po nową falę w “starszym”, czyli gorzkim wydaniu 😉 Preferujemy piwa nieco bardziej wytrawne i charakterne niż modne obecnie słodkie i z deserowym podejściem. Na rynek weszliśmy około trzy lata temu. Nazwa browaru pochodzi od nazwy miejscowości Nieczajna, w której się znajduje sama siedziba. Browar mieści się na terenie byłej jednostki wojskowej – 29 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej. Jeszcze kilka lat temu nie było tego miejsca na mapach. W sąsiedztwie Browaru mamy nie tylko pozostałości po jednostce, ale również strzelnice. Nasze topowe piwa to przede wszystkim Pils Tomyski. Obecnie w Browarze sięgamy coraz częściej zarówno po nieco bardziej klasyczne i zapomniane style jak Dark Lager, Helles czy Grodziskie, ale też dobrze odbierane w naszym przypadku Hoppy Pilsy czy też PENERSKIE, będące najbardziej poznańskim piwem, a mianowicie pilsem z pieczonymi pyrami!

Będąc w temacie Poznańskich Targów Piwnych warto wspomnieć, że nasza współpraca nie dotyczy tylko wystawiania się na targach ale też m. in. 3 lata już jesteśmy sponsorem nagrody w postaci warzenia zwycięskiej receptury z Greater Poland Beer Cup Konkursu Piw Domowych. 

Dodatkowo jest kilka ciekawych historii, które zostały wspomniane w materiale Poznańskich Targów Piwnych na nasz temat zaraz przed samą premierą Browaru do którego link załączam i zachęcam do poświęcenia kilkunastu minut na zapoznanie się z nim 😉

Poznaj nas!

Lista piw