ZULI Miodosytnia Warmińska
Od wychowu pszczelej królowej do zabutelkowanego produktu. Własnoręczna produkcja dwóch pszczelarzy-miodosytników, którzy wiedzą o swoich produktach wszystko. Prawie! Bo pszczoły pozostają coraz większą tajemnicą…
ZULI Miodosytnia Warmińska leży z dala od zgiełku, na terenie Krajobrazu Chronionego Doliny Środkowej Łyny. To dzika natura i urzekające krajobrazy. Wydaje się niemożliwe, że kolejny odwiedzany zakątek może być jeszcze piękniejszy od poprzedniego. Miodosytnia wbudowana we wzgórze nad rzeką doskonale harmonizuje z otoczeniem nie wyrastając ponad to, co skomponowała przyroda. Powstała przy własnej pasiece liczącej 500 rodzin pszczelich, zbierających najbardziej uznane miody. Jest z nią nierozerwalna. Pszczoły przebywają w drewnianych, naturalnych ulach, by miały jak w dziupli. Przyczyniając się do utrzymania lokalnego ekosystemu zapylacze – ponad 20 mln pszczół, dostarczają złoty miód do tworzenia trunków. Unikalny miód z unikalnej szaty roślinnej Warmii i Mazur.
Od wydania pierwszych premierowych produktów w maju 2022 r. miodosytnia uczestniczyła w ponad 20 imprezach i festiwalach, zawsze wzbudzając olbrzymie zainteresowanie i wręcz entuzjastyczne przyjęcie publiczności zaskoczonej nową odsłoną świata miodów pitnych. Od lekkich i pijalnych musujących miodów sesyjnych, przez cydry miodowe aż po tradycyjne czwórniaki i trójniaki. Dbałość o każdy szczegół przejawia się w designie opakowań, recepturach trunków, a także takich ciekawostkach jak zabezpieczanie butelek naturalną mieszanką wosku pszczelego i żywicy sosnowej.
Medale Greater Poland
Złoty medal w kategorii
Miód pitny – pozostałe 2023
Melarya Imbir
Srebrny medal w kategorii
Miód pitny owocowy 2023
STURNUS
Srebrny medal w kategorii
Butelka 2023
STURNUS