Przebadaj się dla jaj! – Movember na Poznańskich Targach Piwnych

Niezłe jaja, można by powiedzieć, kiedy spojrzy się nieco wstecz. Sześć lat temu, w 2014 roku, po raz pierwszy akcja Movember Polska pojawiła się na Poznańskich Targach Piwnych. Ale jaja można wykrzyknąć, jeśli pomyśli się o tym, że było to w ogóle pierwsze movemberowe wydarzenie w tym kraju!

Movember na Poznańskich Targach Piwnych
fot.  Pracownia Męskich Portretów

Movember – o co właściwie chodzi z tymi jajami?

Cała akcja narodziła się na początku wieku w odległej Australii, gdzie poprzez sprawdzanie, kto jest bardziej męski za pomocą hodowania niedorzecznych wąsów, nieco przypadkiem zwrócono uwagę na to, że wąs do zwracania uwagi nadaje się wprost idealnie. Lata później ruch Movember szalał już na dobre na całym świecie, by wreszcie zawitać do Polski. Zanim pojawili się znani ambasadorzy, to właśnie ekipa z Poznańskich Targów Piwnych jako pierwsza nosiła wąsy i zwracała uwagę na to, żeby w listopadzie zrobić sobie jaja.

W tym roku, po pół dekady działania wraz z Poznańskimi Targami Piwnymi, fundacja Kapitan Światełko z akcją Movember… nie, nie, nie spotyka się po raz ostatni. Spotyka się po raz kolejny i znów będzie robić sobie jaja. A konkretniej rzecz ujmując – nosić wąsy i badać sobie jaja. Na Poznańskich Targach Piwnych po raz kolejny pojawi się gabinet z ultrasonografem i każdy posiadacz jądra lub dwóch będzie mógł zweryfikować stan swojego zdrowia, nauczyć się, jak badać się samemu w domu, odetchnąć z ulgą mając pewność, że jest zdrowym i wrócić do swojego piwa.

Movember na Poznańskich Targach Piwnych
fot.  Pracownia Męskich Portretów

… a co z tą prostatą?

O jajach wiemy całkiem sporo, bo od pięciu lat wspólnie z ekipą Movember Polska robimy sobie jaja podczas Poznańskich Targów Piwnych, ale co wiemy o prostacie? Akcja Movember dotyczy nie tylko zdrowych jąder, ale też prostaty, dlatego dzisiaj podzielimy się z Wami wiedzą, której na pewno nikt nie poda Wam w trakcie nauk przedmałżeńskich.

Prostata to takich gruczoł, który odpowiada za produkcję płynu nasiennego – tego, w którym pływają plemniki. Wbrew obiegowej opinii więc, to nie w jajach gromadzi się „amunicja”, ale w prostacie. Nieszczęśliwie prostata ta ma tendencję do psucia się wraz z wiekiem. Palenie papierosów, nadwaga, brak ruchu czy niewłaściwa dieta wpływają na to, że mogą przytrafić się jej rozmaite nieszczęścia. W Polsce w ciągu dnia na raka prostaty umiera 13 facetów dziennie. 

No właśnie, więc jak temu zapobiec? Można przestać palić (papierosy szkodzą na absolutnie wszystko), można też więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Prostata produkuje swój płyn z tego, co jemy i dlatego, z błogosławieństwem ekspertów Movember Polska, potwierdzamy miejską legendę o ananasowym soku.

Najciekawsze jest jednak badanie, które opublikowano kilka lat temu w Bostonie, a które dotyczyło częstotliwości miłosnych igraszek z nowotworami prostaty. Okazuje się, że panowie, którzy mają bogatsze życie intymne chorują zdecydowanie rzadziej niż ci, którzy rzadziej oddają się uciechom w łóżku. Ryzyko jest mniejsze o 30%, jeśli częstotliwość miłosnych zabaw wynosi co najmniej 20 razy w miesiącu. Sporo, prawda? To każdy dzień roboczy! Nie zabieramy Wam więc już więcej czasu, bo jak widać, możecie go spożytkować na aktywności przyjemne i zarazem pożyteczne.

Przebadaj się dla jaj!

Pamiętajcie też, że partnerki odpowiadają za większość przypadków wykrycia męskich nowotworów. Drogie panie, zaglądajcie na www.movember.org.pl i uczcie się, jak dbać o swoich mężczyzn. A z panami widzimy się na badaniach zarówno w piątek jak i w sobotę podczas Poznańskich Targów Piwnych 2019!

Movember na Poznańskich Targach Piwnych
fot.  Pracownia Męskich Portretów

Przed wybraniem się na targi warto również zaopatrzyć się w odpowiedni strój do badań. Skarpetki w „ten tego” czy majtki z instrukcją, jak badać jaja, a także wreszcie kultowe klapki można nabyć zawczasu i okazać ekipie Movember Polska swoje wsparcie. Wszystko na temat ciuchów, których zakup wspiera realizację badań dla facetów znajdziesz na oficjalnej stronie kampanii.

Chcecie więcej?