Jak przetrwać Poznańskie Targi Piwne? – poradnik survivalowy

Nikt nie mówił, że będzie lekko. Przed nami dwa dni, podczas których będziemy musieli zmierzyć się z powodzią piwa, huraganem ludzi, lawiną wylewnych gestów i burzą radosnych okrzyków dobiegających ze wszystkich stron. Jak się przygotować, żeby nie tylko przetrwać, ale wręcz czerpać dziką satysfakcję z bycia w samym centrum wydarzeń? Spieszymy z podpowiedzią!

Buty to podstawa!

Każdy żołnierz wie, że podstawą są wygodne buty. Nie pozwól by nieciekawa pogoda za oknami i przemoknięte ciżemki popsuły Ci całą zabawę. W drodze na Targi staraj się omijać największe kałuże (ta sama zasada obowiązuje w przypadku kałuż z piwa, które mogą sporadycznie wystąpić na terenie Targów, w punktach szczególnie intensywnej zabawy). Paniom radzimy zostawić w domu wysokie obcasy – kursowanie między stoiskami ulubionych browarów może być wystarczająco wyczerpujące i bez tego.

Zadbaj o resztę stroju

Odzienie wierzchnie zostaw w szatni. Targane pod pachą przez cały dzień z każdą kolejną godziną ciąży coraz bardziej. Pamiętaj jednak, by reszta stroju również dopasowana była do okoliczności – ciuchy powinny być wygodne, a spodnie powinny rozciągać się na ilość piwa, które planujesz wypić. Pamiętaj, że absolutnie niedopuszczalne jest ich zdejmowanie podczas trwania Targów! Jeśli chcesz dobrze wtopić się w tłum, sięgnij po odzienie maskujące i kup w targowym sklepiku naszą koszulkę!

Skompletuj ekwipunek

Piwo pite z plastiku na Targach Piwnych…? Nie godzi się! W twoim ekwipunku nie może więc zabraknąć szklanki. Możesz zabrać własną z domu albo wypożyczyć lub kupić wybrany model na Targach. Przyda Ci się również torba na piwo – pomieścisz w niej zapasy paliwa na później.

Nie zapomnij o racjach żywnościowych

Jeśli marzą Ci się prawdziwie niezapomniane przeżycia bez względu na ilość wypitego piwa, zadbaj o odpowiednie przygotowanie żołądka. Nie wychodź z domu bez śniadania! Zaczynamy w samo południe, więc na pewno zdążysz coś zjeść nim dotrzesz pod bramy MTP. Najlepiej, gdyby tym czymś były jajka na bekonie lub inne wysokoenergetyczne pożywienie. Energia z pewnością Ci się przyda! O niedobory energetyczne w trakcie trwania Targów martwić się nie musisz – na każdym kroku napotykać będziesz punkty żywnościowe w postaci food trucków i stoisk z przekąskami. Pamiętaj, żeby bez skrępowania z nich korzystać!

Nawadniaj organizm

Piwo piwem, ale nie zapomnij o wodzie! Wypatruj punktów wodopojowych i czerp z nich przy każdej możliwej okazji. Za tę radę podziękujesz nam rano, dzień po.

Opracuj taktykę

Po pierwsze znajdź mapę targową i przestudiuj ją dokładnie. Jeśli tereny polskiego kraftowego piwa nie są Ci obce, przemyśl i zaplanuj trasę między stoiskami oraz kolejne postoje. Planu nie musisz się jednak trzymać ściśle – daj się ponieść imprezowemu szaleństwu i czasami zbocz z kursu! W ten sposób odkryjesz więcej piwnych smaków. Pamiętaj – nie każde zaskoczenie to pułapka! Jeśli jesteś zupełnym nowicjuszem musisz zdać się na żywioł i własną intuicję. Może minąć trochę czasu nim odkryjesz, które style piwa lubisz, a których wolisz unikać. Nie bój się więc nie dopijać tego, co nie jest w Twoim guście. Dzięki temu będziesz mieć więcej sił na wypicie tego, co szczególnie Ci smakuje!

Bez względu na wszystko pamiętaj jednak, żeby trzymać się harmonogramu dopasowanego do własnych możliwości. Głupio odpaść już wczesnym popołudniem. Mierz więc siły na zamiary i słuchaj swojego organizmu.

Wybieraj najmniejszy kaliber i dowiedz się jak najwięcej o swojej broni

Sprawdź jakie pojemności oferują wystawcy na swoich stoiskach i staraj się działać w myśl zasady: mniej, a częściej. Pamiętaj, że każde piwo ma inny smak, a Twoim celem jest odkrycie ich jak największej ilości. Rozmawiaj z wystawcami na temat piwa, które Ci serwują i staraj się zapamiętać jak najwięcej informacji. Pytaj, gdy czegoś nie wiesz lub nie rozumiesz.

Nawiązuj kontakty

Przy piwie nawiązują się najpiękniejsze przyjaźnie. Nie ma lepszej pamiątki, jaką możesz przywieźć ze sobą do domu! Zagaduj, rozmawiaj, wznoś toasty – to zachowanie jak najbardziej pożądane i na miejscu. Jeśli nie będziesz zachowywać się jak inni – wzbudzisz podejrzenia.

Pamiętaj o manierach

Ilość alkoholu we krwi nie usprawiedliwia niekulturalnego lub agresywnego zachowania. Poznańskie Targi Piwne to impreza, na której należy zachowywać się zgodnie ze standardami relacji międzyludzkich. Pamiętaj, że wstęp na Targi mają także niepełnoletni, dlatego jeśli już musisz głośno przeklnąć to rób to z klasą do stu diabłów!

Baw się

Baw się ile wlezie. Próbuj, testuj, odkrywaj. Rozglądaj się za atrakcjami towarzyszącymi i nie bój się z nich korzystać – wszystkie są fajne! Koniecznie rób zdjęcia – materiał fotograficzny będziesz mógł pokazać później tym, którzy stchórzyli i nie przyszli. Niech wiedzą co stracili. Udostępniaj zdjęcia z hashtagiem #poznanskietargipiwne i taguj nas! A jeśli zdecydujesz się spisać raport z ekspedycji na Poznańskie Targi Piwne koniecznie nam go podeślij!