Przewiń do treści
Twitter Facebook Instagram Wstecz Szukaj
Przewiń do treści

Sour is new hoppy – przedstawiamy targowe piwo Movembeer!

Sour is new hoppy – przedstawiamy targowe piwo Movembeer!
Tagi: 

Jednym z nadrzędnych celów naszej imprezy jest odkrywanie przed Wami mniej znanej i nie tak oczywistej strony piwnego świata. Chcemy, byście sięgali nie tylko po to, co już sprawdzone, ale także po to, co jeszcze nieodkryte! Podążając więc za najnowszymi światowymi trendami, głoszącymi hasło, że „kwas to nowy chmiel“, dajemy Wam możliwość spróbowania piwa Sour czyli zyskującego na popularności, ale wciąż dość niszowego, piwa kwaśnego.

Ponieważ nad piwnym Poznaniem zawsze świeci słońce, nie daliśmy sobie wmówić, że lato się już skończyło i zamknęliśmy je dla Was w butelce, pod postacią piwa Movembeer. Nazwa nie jest przypadkowa! Poznańskim Targom Piwnym po raz kolejny towarzyszy akcja Movember, której celem jest przypominanie Wam o przemilczanym temacie męskich nowotworów. Ponieważ o problemie warto głośno mówić, stworzyliśmy dla Was piwo w stylu, o którym również warto rozmawiać! Movembeer to lekkie, jasne, pszeniczne piwo, które niesie ze sobą słodki, tropikalny aromat mango. Ale co najistotniejsze – jest to piwo kwaśne.

Jak sama nazwa wskazuje, piwo kwaśne może lekko szokować swoim kwaskowatym smakiem. To nie wada, lecz celowy, zaprojektowany wcześniej efekt. W taki właśnie sposób wraz z Marcinem Ostajewskim, głównym piwowarem browaru Wąsosz, stworzyliśmy piwo z dodatkiem bakterii lactobacillus helveticus, które zakwaszają piwo w przyjemny orzeźwiający sposób.

Jeśli dotąd nie próbowaliście kwaśnych piw, pierwszy łyk może być dla Was zaskakujący. Podobnie jak dawniej zaskakiwać potrafiły piwa mocno nachmielone. Jest to jednak piwo, które niesie ze sobą ogromny bagaż nowych doświadczeń sensorycznych, dlatego zachęcamy Was – otwórzcie umysły oraz kubki smakowe i dajcie się ponieść nowym doznaniom!

Piwo możecie odebrać w punkcie przy wejściu, w dowolnym momencie Targów, na podstawie kuponu znajdującego się na opasce uprawniającej do wejścia na imprezę. Piwo jest zamknięte w butelce, dlatego możecie zabrać je do domu lub zachować je na późniejszą część imprezy.

Chcecie więcej?

             Marysia Pawlik
Autorem tego wpisu jest: Marysia Pawlik
Od kilku lat związana jestem z organizacją Poznańskich Targów Piwnych i gdybym miała odpowiedzieć na pytanie czym się tu zajmuję, musiałabym chyba powiedzieć, że wszystkim po trochu. Trochę ze mnie taki człowiek-orkiestra. W wolnych chwilach gotuję, wydaję kulinarne książki i przepisami dzielę się na łamach bloga PTP. Świat kraftowego piwa dopiero poznaję, ale degustacja jest zdecydowanie moją ulubioną częścią tej podróży.

Komentarze